Aktuality


TIP: Anlupa - aplikace na grantové výzvy
Anlupa - to je název pro aplikaci, která může být pro mnoho vědců velmi užitečná. Stačí si v ní navolit požadavky a aplikace Vám pohlídá grantové výzvy, které jim odpovídají. Zaujala Vás? Tak ji vyzkoušejte na https://www.anlupa.cz/.

Přidáno: 02. 2. 2016, 17:43

Sdílej na facebooku   Sdílej na Twitteru    

Kreativní soutěž pro studenty
KATEDRA OBECNÉ ANTROPOLOGIE vyhlašuje studentskou soutěž krátkých virálních videí, která zajímavým způsobem představí studijní program KOA nebo konkrétně některou z vyučovaných specializací. Cílem soutěže je kreativním způsobem oslovit potenciální zájemce o studium na naší katedře.
Autoři/ky tří nejlepších videí budou oceněni stipendiem. Účastí v soutěži tvůrci souhlasí s prezentací svého díla na sociálních sítích i internetu pro potřeby KOA bez dalších nároků na odměnu a prohlašují, že jde o jejich vlastní tvorbu. Organizátoři soutěže si vyhrazují právo neudělit finanční ocenění například v případě, že spoty nebudou splňovat zadání a nebudou využitelná pro účely výše jmenované.
Délka videa: 60 s. Technické parametry a forma: volná tvorba (kreativita a originalita je vítána). Zájemci si mohou zapůjčit videokameru na katedře, nahrávat lze však například i na mobil. Hodnotí se především nápad a originalita, neočekává se technická „dokonalost“ spotu.
Konec soutěže: pondělí 1. 2. 2016 23:59
Vaše videa či případné otázky zasílejte Dr.Ezzeddine na adresu:petra.ezzeddine@fhs.cuni.cz.
Těšíme se na vaše díla! Vyučující na KOA.

Přidáno: 15. 12. 2015, 18:37

Sdílej na facebooku   Sdílej na Twitteru    

Vánoční večírek KOA
Vánoční večírek Katedry obecné antropologie bude tento pátek od 19 hodin v internetcafe Zenitu (Krymská 24, Ph 10 - Vršovice). Všichni jste srdečně zváni!

Přidáno: 08. 12. 2015, 21:50

Sdílej na facebooku   Sdílej na Twitteru    

Pygmejové - nová publikace z nakladatelství Academia
V nakladatelství Academia právě vyšla kniha Pygmejové. Nejmenší lidé pohledem antropologie & Šebestova sbírka v Hrdličkově muzeu člověka PřF UK. Editorkami jsou antropoložky Linda Hroníková (FHS UK) a Zuzana Schierová (PřF UK). Další členy autorského týmu tvoří antropologové, historička a cestovatel. Kniha čtivou formou seznamuje s minulostí i přítomností tohoto zajímavého afrického etnika. Jednotlivé kapitoly nabízí pohled na jejich evoluční minulost, kulturu (včetně pygmejských legend) i fyzické znaky. Nechybí ani kapitola věnovaná jednomu z největších odborníků na pygmeje Pavlu Jáchymu Šebestovi. Publikace končí vyprávěním známého cestovatele, který se za pygmeji vypravil až do nitra pralesa.
Více informací zde: http://www.academia.cz/pygmejove.html

Přidáno: 24. 11. 2015, 12:12

Sdílej na facebooku   Sdílej na Twitteru    

Pozvánka na konferenci environmentální archeologie
Konference s názvem „Před neolitem…” se uskuteční 8. - 9. února 2016 v Centru pro teoretická studia (CTS), společném pracoviště Univerzity Karlovy v Praze a Akademie věd ČR. Lze se přihlásit jako přednášející i jako posluchač.

Nezemědělské společnosti a jejich přírodní prostředí, případně vliv člověka na něj, jsou tradičním objektem zájmu environmentální archeologie. Zdůrazňována bývá rozmanitost nezemědělských strategií a vztah jejich nositelů k usedlým zemědělským komunitám, včetně výskytu přechodných forem vztahování ke světu. Na tyto diskuse bychom chtěli v průběhu konference navázat, a to bez jakéhokoliv geografického omezení. Navzdory tématu letošní KEA chceme povzbudit k účasti také badatele v oboru neolitické environmentální archeologie, protože z hlediska výrobního způsobu (subsistence) je v zásadě nemožné stanovit přesné dělící čáry a mnohdy je navíc dobré hledat poučení v kontrastech. Jako tradičně samozřejmě vyzýváme k účasti kolegy z vlastního jádra oboru environmentální archeologie (archeozoology, archeobotaniky, geoarcheology a pod.). Vítány jsou též čistě paleoekologické příspěvky, pokud mají potenciál zajímavě nasvítit některý z aspektů světa někdejších lidí. Totéž platí o příspěvcích orientovaných na využití dnešních etnografických analogií.

Více informací zde: http://www.cts.cuni.cz/KEA2016/

Přidáno: 24. 11. 2015, 12:02

Sdílej na facebooku   Sdílej na Twitteru    

Volby do Akademického senátu FHS UK a Akademického senátu UK
Volby do Akademického senátu UK a do Akademického senátu FHS UK se budou konat od pondělí 23. listopadu do čtvrtka 26. listopadu 2015 včetně.
Tyto volby se poprvé uskuteční elektronicky, budete tedy moci hlasovat pro své kandidáty prostřednictvím internetu. Volební aplikace bude přístupná ze stránek fakulty (http://fhs.cuni.cz/). Přihlásit se bude možné pomocí stejných údajů jako do SIS (číslo osoby neboli UKČO a heslo z CAS). V pondělí obdržíte e-mail s návodem, jak postupovat při volbách. Tento návod bude k dispozici i v samotné volební aplikaci. Postup je velmi jednoduchý a věříme, že se tak zvýší volební účast a zároveň vyjdeme vstříc všem těm, kteří se pohybují mimo mateřskou budovu v Jinonicích.

Přidáno: 20. 11. 2015, 19:58

Sdílej na facebooku   Sdílej na Twitteru    
Archiv aktualit >>>
Naše publikace:
Fotografie z terénu:


Mikoláš Boháček - Indie a NepálKontakt:
Katedra obecné antropologie - FHS UK
José Martího 269/31
162 00 Praha-Veleslavín
Linda Hroníková (ved. katedry): linda.hronikovafhs.cuni.cz
Zuzana Schreiberová (sekretariát): zuzana.schreiberovafhs.cuni.cz
created by woreshack 2013